Zaproszenie na promocję książki autorstwa Marty Jaworskiej i Mariana Olechnowicza pt. "Stu na 100-lecie Niepodległości Polski : Łapy, Poświętne, Sokoły, Suraż", która odbyła się 10 listopada 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Łapach. Prezentacja była jednocześnie zakończeniem projektu, na którego realizację Fundacja Aktywizacja (prowadzi działalność na rzecz uaktywnienia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych) otrzymała dotację przyznaną przez Muzeum Historii Polski w ramach IX edycji programu "Patriotyzm Jutra". Udziela on pomocy przedsięwzięciom promującym lokalną historię i kulturę, a finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt "Stu na 100-lecie Niepodległości Polski" został również wsparty finansowo przez gminę Poświętne. Prezentowana książka zawiera biografie uczestników walk o niepodległość Polski, wspomnienia oraz liczne czarno-białe fotografie osób, miejsc i dokumentów archiwalnych.